Mercat immobiliari de Canillo
Què hi ha en venda i en lloguer a Canillo ara mateix, per tipus d'habitatge.
Actualitzat fa 6 minuts
El preu medià que es demana per un habitatge a Canillo és de 732.500 € (6.266 €/m²). Respecte al 18 de set. 2026, els preus han pujat un 2% i l’oferta ha baixat de 718 a 690 habitatges.
- 688
- Habitatges en venda
- 732.500 €
- Preu medià
- 6.266 €/m²
- Preu mitjà per m²
- Superfície mediana 105 m²
Per tipus d'habitatge
Veure els anuncis| Tipus | Habitatges | Preu medià | €/m² | Des del 18 de set. 2026 |
|---|---|---|---|---|
| Pis | 449 | 530.000 € | 6.235 | ▲ 0,2% |
| Àtic | 57 | 782.800 € | 8.116 | ▲ 0,2% |
| Casa adossada | 53 | 1.980.000 € | 6.250 | ±0% |
| Casa | 52 | 1.827.500 € | 6.938 | ▲ 4,7% |
| Xalet | 50 | 1.750.000 € | 5.985 | ▲ 16,7% |
| Dúplex | 13 | 800.000 € | 5.479 | ▲ 21,7% |
| Estudi | 11 | 260.000 € | 7.188 | ±0% |
| Borda | 3 | 2.500.000 € | 6.308 | ▲ 93,8% |
| Tots els tipus | 688 | 732.500 € | 6.266 | ▲ 8,7% |
Preu mitjà per tipus
- Borda2.500.000 €
- Casa adossada1.980.000 €
- Casa1.827.500 €
- Xalet1.750.000 €
- Dúplex800.000 €
- Àtic782.800 €
- Pis530.000 €
- Estudi260.000 €
Preu per m² per tipus
- Àtic8.116 €/m²
- Estudi7.188 €/m²
- Casa6.938 €/m²
- Borda6.308 €/m²
- Casa adossada6.250 €/m²
- Pis6.235 €/m²
- Xalet5.985 €/m²
- Dúplex5.479 €/m²
Les medianes prenen el preu actual més baix de cada habitatge; els habitatges sense preu o sense parròquia queden fora, i els tipus amb menys de tres habitatges s'agrupen a la línia de la parròquia. Preus de venda en euros, lloguers al mes. Les variacions comparen amb el dia més antic del darrer mes que comptava almenys el 90% dels habitatges d’avui; els dies anteriors al 18 de set. 2026 es reconstrueixen a partir de l’historial dels anuncis, no s’han observat.
Com és viure a Canillo